Producenci
Produkt dnia
Biotyna, Twój cel to, 100 tabletek
Biotyna, Twój cel to, 100 tabletek
46,00 zł
szt.
Popularne produkty

Potas należy do najważniejszych dla naszego zdrowia mikroelementów, odpowiada za właściwe funkcjonowanie mięśni szkieletowych i gładkich, a także mięśnia sercowego. Reguluje też ciśnienie tętnicze i pracę mózgu. W przypadku suplementacji minerałami takimi jak potas tabletki sprawdzają się najlepiej: potas w tabletkach i kapsułkach to grupa preparatów o wysokim stężeniu aktywnych substancji czynnych. Jest to jedyna forma suplementacji mineralnej gwarantująca wysoką wchłanialność cytrynianu potasu i glukonianu potasu.

Dlaczego należy stosować suplementację potasu?


Zaburzona równowaga wodno-elektrolitowa i kwasowo-zasadowa wywiera negatywny wpływ na wszystkie narządy i układy organizmu. Wszystkim narządom potrzebna jest przecież woda, a to właśnie za gospodarkę wodną w organizmie odpowiada potas.

Potas jest najważniejszym mikroelementem, stosunkowo często występują przy tym jego niedobory. Ich objawami są skoki ciśnienia, senność, rozdrażnienie i bolesne skurcze mięśniowe. Dla wielu osób niezbędna będzie więc suplementacja potasu. Należą do nich zwłaszcza osoby aktywnie fizycznie oraz osoby w podeszłym wieku.

Suplementacja potasowa redukuje stres i zmęczenie fizyczne. Potas w tabletkach reguluje pracę mięśni, pracę serca oraz funkcjonowanie układu nerwowego. Jest konieczny dla osób cierpiących na choroby krążenia oraz dla sportowców, zwłaszcza jako uzupełnienie niedoboru elektrolitów. Warto zaopatrzyć się w potas także gdy podróżujemy do krajów o ciepłym klimacie - suplementacja potasowa jest konieczna w czasie pobytu w krajach śródziemnomorskich i tropikalnych.

Potas w tabletkach


Potas w tabletkach przydatny będzie więc nie tylko osobom chorym. Warto, by stosowali go wszyscy, którzy chcą poprawić swoją ogólną kondycję fizyczną i psychiczną. W pożywieniu mikroelement ten występuje stosunkowo rzadko (np. w suszonych owocach, bananach, awokado, warzywach strączkowych). Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nasz organizm traci dużo wody, nie jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowania naszego organizmu na potas wyłącznie za pomocą pożywienia - musimy więc stosować potas w tabletkach. Organizm ludzki potrzebuje aż 3500 mg potasu na dobę.

Suplementacja potasem nie jest droga. Duże opakowanie potasu, zawierające około 90 tabletek w postaci aktywnego cytrynianu potasu, zapewnia nam prawidłową suplementację przez co najmniej miesiąc. Gdy chodzi o suplementy diety zawierające potas tabletki musujące także są często dobrym wyborem. Niektóre z nich nie gwarantują jednak odpowiedniej jakości suplementacji - sytuacja taka zachodzi zwłaszcza w przypadku słodzonych preparatów smakowych. Dla osób zażywających potas tabletki klasyczne, pozbawione zbędnych substancji balastowych, są więc optymalnym wariantem suplementacji.

Tabletki z potasem


Wysokiej jakości suplementy diety zawierają cytrynian potasu lub glukonian potasu. Dobrze opracowany potas w tabletkach zawiera odpowiednio dobraną dawkę tego mikroelementu w łatwo wchłanialnej postaci. Warto wybrać łatwe do połykania tabletki w powłoczce, w których substancja czynna uwalnia się powoli. Przy wyborze preparatów zawierających potas tabletki, które będziemy zażywać powinny być więc opracowane przez lekarzy lub dietetyków: istnieje przecież także ryzyko hiperkaliemii, nadmiernego spożycia potasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl