Producenci
Produkt dnia
Biotyna, Twój cel to, 100 tabletek
Biotyna, Twój cel to, 100 tabletek
46,00 zł
szt.
Popularne produkty

Jak żyć zdrowo?

Jak żyć zdrowo?

Każdy wie, że prowadzenie zdrowego trybu życia niesie ze sobą wiele zalet. Są nimi chociażby dłuższe życie, poprawa wyglądu, więcej energii, pozytywne podejście do wielu spraw. Poza tym zdrowe odżywianie, będące nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia, skutkuje zmniejszeniem ryzyka wystąpienia nowotworów, chorób serca i innych zabójczych chorób. Krótko mówiąc, warto żyć zdrowo. Pytanie brzmi, jak to robić?

 

Prawidłowe odżywianie to podstawa

Bez zbilansowanej, pełnej substancji odżywczych, witamin i minerałów diety, niemożliwym jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Musimy codziennie dostarczać naszemu organizmowi podstawowe składniki jakimi są nie tylko wspomniane witaminy i minerały, ale również tłuszcze, węglowodany oraz oczywiście produkty mleczne i zbożowe. Nie możemy też zapominać o owocach i warzywach! 

Podczas tworzenia odpowiedniego, zdrowego menu, najlepiej zajrzeć do Piramidy Zdrowego Żywienia. Z łatwością znajdziemy ją w Internecie, a zawarte tam produkty i ich hierarchiczne ułożenie, pomoże nam stworzyć zbilansowany jadłospis. Warto zapamiętać, że powinno się spożywać pięć do sześciu posiłków dziennie, rozłożonych w czasie co mniej więcej trzy godziny. Nie możemy „napychać się” na zapas, lepiej zjeść mniej, a za to częściej, niż „raz a porządnie”.

 

Nie zapominajmy o aktywności fizycznej

Przysłowie „ruch to zdrowie” to sama prawda. Jak można żyć zdrowo bez codziennej aktywności fizycznej? Odpowiedź jest prosta – nie można. Nie możemy określać się jako osoby prowadzące zdrowy tryb życia, jeżeli całe dnie spędzamy przed telewizorem lub za biurkiem. Nie chodzi tutaj jedynie o kontrolowanie wagi ciała, czy rzeźbienie idealnej sylwetki. To, że ktoś nie może poszczycić się perfekcyjną budową ciała, nie oznacza, że nie żyje zdrowo. Chodzi tu o takie zajęcia jak codzienny spacer, jazda na rowerze, albo na nartach. Niektórzy preferują wyskoczyć parę razy w tygodniu na zajęcia fitness, inni wolą spacerować po pobliskim parku. Każda z tych aktywności jest równie dobra! Grunt to „poruszać się”. Dzięki temu zmniejszymy u siebie ryzyko zachorowania na depresję, czy też choroby związane z sercem i tym podobne. 

 

Co z tego wynika?

Na prowadzenie zdrowego stylu życia składają się dwa elementy, mianowicie prawidłowy sposób odżywiania się oraz codzienna aktywność fizyczna. Oczywiście oprócz tego, należy stosować się do wielu innych zasad, chociażby ograniczać spożycie napojów alkoholowych i całkowicie pozbyć się złych nawyków w postaci przykładowo palenia papierosów. Mamy nadzieję, że w teraz wszyscy wiedzą już jak żyć zdrowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl